Turai Katalin Ráhel | Háttér Társaság

Turai Katalin Ráhel

az Információs és Lelkisegély Szolgálat programvezetője (2014-2016), projektkoordinátor (2015-2016)

Szociológus, gender doktorandusz. Az ELTE-n végzett szociológia és esztétika szakon, a CEU Gender Studies szakán szerzett MA után tanulmányait a doktori iskolában folytatja. Fő kutatási területe a biszexualitás, a szexuális vonzalmak és identitások alakulásának társadalmi háttere. 2004 óta vesz részt a magyar LMBTQ szervezetek tevékenységeiben (Ötkenyér/Mozaik Közösség, Budapest Pride Fesztivál, LIFT, Háttér Társaság). Többévi telefonos ügyelet után 2013 decemberétől a lelkisegély-szolgálat operátorainak koordinációjáért felelős. 2015 februárja óta a párkapcsolati erőszakkal foglalkozó projekt koordinátora.