Dr. Szabó Judit | Háttér Társaság

Dr. Szabó Judit

felügyelőbizottsági tag

Közgazdász. 1949-ben született, 1972-ben védte meg diplomáját. Tudományos kutatóként, elemző közgazdászként, könyvkiadói szerkesztőként és egyetemi oktatóként dolgozott, jelenleg már nyugdíjas. 1993-1994-ben részt vett a – végül be nem jegyzett – Szivárvány Társulás a Melegek Jogaiért egyesület alapításában. A Háttér Baráti Társaság a Homoszexuálisokért (ma: Háttér Társaság) egyesület egyik alapító ügyvivője. Egyik szervezője volt a Magyar Gárda alakulásakor szervezett antifasiszta tüntetésnek („tojás” tüntetés) és a 2008 őszi Tarka Magyar felvonulásnak. Az 1990-es években több, részben meleg tárgyú novellája jelent meg a 2000 című folyóiratban, és több rádiójegyzete hangzott el  a Magyar Rádió „Önazonos” c. műsorában. Gyerekkora óta fényképez, a Budapest Pride fesztiválokon és a LIFT-en (Leszbikus Identitások Fesztiválján) is kiállított. Egyike az első LIFT-díjasoknak, 2014-ben Háttér-díjat is kapott.

Témák