A békét fenyegeti a meleg párok jogainak elismerése a római pápa szerint | Háttér Társaság

A békét fenyegeti a meleg párok jogainak elismerése a római pápa szerint

Nem kevesebbet hangoztat újévi üzenetében XVI. Benedek pápa, mint hogy az azonos neműek együttélésének, párkapcsolatának törvény általi elismerése a békét fenyegeti.

A Vatikánban előre ismertették a katolikus egyházfő a 2008-as béke-világnap alkalmából újévkor elmondandó beszédét, amelyben a pápa a világbékét fenyegető tényezők, korunk nagy kihívásai közt, a nukleáris fegyverkezéssel vagy a környezetszennyezéssel egy lapon említi az azonos nemű párok jogi helyzetének rendezésére irányuló törekvéseket.

„Aki akár tudtán kívül túszul ejti a család intézményét, a békét teszi törékennyé, mert azt gyengíti, ami valójában a béke fő eleme” – hangoztatja Ratzinger az Emberi család, békeközösség címet viselő beszédében.

„Mindaz, ami hozzájárul a férfi és nő házasságán alapuló család meggyengítéséhez, mindaz, ami csökkenti alkalmasságát egy új élet felelős befogadására, mindaz, ami akadályozza azon jogának gyakorlásában, hogy a gyermekek első számú nevelője legyen, objektív akadályt képez a béke útján” – üzeni majd a katolikus egyházfő a világnak január 1-jén.

A pápa a katolikus hívek kötelességének nevezi majd, hogy minden lehetséges eszközzel küzdjenek a hagyományos család kizárólagosságáért.

A vatikáni sajtótájékoztatón, amelyen a szöveget ismertették, Renato Raffaele Martino bíboros elismerte, hogy a beszéd az alternatív családformák törvényes elismerését célzó nemzeti és nemzetközi törekvéseket hivatott elítélni.

„A pápa hazudik és elferdíti az igazságot sokadik családista megnyilatkozásában” – reagált az egyházfő immár valóban teljesen értelmetlen és nevetségességbe hajló beszédére Franco Grillini, nyíltan meleg parlamenti képviselő.

A politikus szerint pontosan az ellenkezője az igaz annak, mint amit a pápa állít: éppen ott a jólét, a társadalmi kohézió, a kreativitás, a fejlődés és a béke, ahol elfogadják a családok sokszínűségét, beleértve a meleg családokat is, vagyis a nyugati társadalmakban, amelyekben a szekularizáció erősen visszaszorította az egyházak hatalmát.

Éppenhogy a világ létező konfliktusgócaira jellemző a vallási fundamentalizmus és az olyan rezsim, amely tagadja a kisebbségek, köztük a vallási kisebbségek jogait – hívta fel a figyelmet Grillini.

Hatter.hu

Témák