A Háttér rendőrképzése Európa legjobbjai között
2011. december 8-9-én tartották Hágában az ILGA-Europe európai ernyőszervezet Együttműködés a rendőrséggel a gyűlölet-bűncselekmények kezelése területén Európában 2008-2011 c. projektjének zárókonferenciáját. A projekt keretében készült kézikönyv egyesületünk rendőrképzésére mint jó példára hivatkozik.
A holland kormány támogatásával megvalósult hároméves projekt keretében a gyűlölet-bűncselekményekkel foglalkozó tagszervezetek, rendőrök és nemzetközi szervezetek részvételével több workshopot tartottak az adatgyűjtés, az áldozatsegítés és a rendőrségi képzések témájában. Három kiadvány összeállítására is sor került: az egyik a rendőrség és a civil szervezetek együttműködése területén megvalósult jó gyakorlatokat mutatta be, a második az európai szintű jogi szabályozás lehetőségeivel foglalkozott, a harmadik pedig a rendőrségi képzések szervezéséhez nyújt gyakorlati segítséget az LMBT civil szervezeteknek.
A képzéssel foglalkozó kiadvány négy országban szervezett képzések (Dánia, Portugália, Magyarország, Skócia) példáján keresztül mutatja be, milyen szempontokra érdemes figyelni a képzések összeállítása és lebonyolítása során. A magyar példa egyesületünk 2010-ben, az EU Progress programjának támogatásával megvalósuló rendőrségi pilotképzése volt.
A zárókonferencián a kiadványok bemutatása mellett esettanulmányok ismertetésére, nemzetközi szervezetek képviselőinek beszámolóira is sor került. A konferencián jelentette be a holland kormány, hogy újabb három évre jelentős összeggel támogatja az ILGA-Europe gyűlölet-bűncselekmények területén végzett munkáját, amely lehetőséget biztosít a tagszervezetek által végrehajtott monitorozási, képzési és lobbizási projektek támogatására is. A holland kormány emellett évi 30 ezer euróval támogatja az Európai Melegrendőrök Egyesületét is.
A konferencián magyar részről civil szervezetek képviselői mellett részt vett a BRFK, valamint a Legfőbb Ügyészség képviselője is.
A projekt kiadványai elérhetőek az ILGA-Europe honlapján.