Meleg kémeket toboroz a brit titkosszolgálat | Háttér Társaság

Meleg kémeket toboroz a brit titkosszolgálat

Összefogott az MI5 brit titkosszolgálat a Stonewall melegszervezettel annak érdekében, hogy minél több meleget bírjanak rá a titkosszolgálati munkára és minél több 007 vállalja nyíltan a homoszexualitását. Jó ötletnek tűnik, mert a melegek amúgy is (kényszerű) mesterei az alakoskodásnak.

A vasárnapi brit lapok értesülése szerint a megállapodás értelmében a vezető brit melegszervezet a melegbarát munkáltatókat felsoroló brosúrájában fogja propagálni a hazai terroristák és a külföldi kémek ellen küzdő titkosszolgálatot.

A kilencvenes évek elejéig melegeket nem vettek fel bizalmas kormányzati munkára Nagy-Britanniában, mert attól tartottak, hogy könnyen válhatnak zsarolhatókká. A tilalmat még az ötvenes években rendelték el, amikor a Cambridge-i Egyetemen az MI5 számára dolgozó kémhálózat lelepleződött. Két vezetőjük, Guy Burgess és Anthony Blunt meleg volt.

Ben Summerskill, a Stonewall igazgatója derűlátó: "10-15 éven belül a titkosszolgálat alkalmazottainak összetétele nagyban tükrözni fogja a modern brit társadalom összetételét. Nincs ok arra, hogy ne lehetne egy leszbikus vagy egy meleg főigazgató... A kisebbségi közösségekből származók jobban szót tudnak érteni azokkal az emberekkel, akik mások, vagy kilógnak a társaságból. Jobbak abban is, hogy nem feltűnően teszik ezt" - mondta.

Az együttműködési megállapodás alapján a Stonewall nem csupán népszerűsíti a titkosügynöki állásokat a melegek körében, de segíti az MI5-ot olyan munkahelyi környezet kialakításában, amelyben a melegek is jól érezhetik magukat.

Egy kormányzati forrás megerősítette a brit lapok értesülését, mondván "a szolgálat tükrözni kívánja annak a társadalomnak a széles körű összetételét, amelyet szolgál."

A 2005. júliusi londoni metrórobbantások óta az MI5 gyors ütemben növekszik. A 2001. évi 1500-ról ez év végére létszáma eléri a 3500-at. A brit muzulmánok és ázsiai nyelveket beszélők beszervezésére irányuló felhívására igen nagyszámú jelentkezés érkezett.

A melegek bevonását a terror- és kémelhárításba a titkosszolgálat tavaly kinevezett vezetője, Jonathan Evans hagyta jóvá, aki – mint azt a brit lapok megjegyzik - történetesen ugyanabba az iskolába járt, mint Ben Summerskill.

A magyar köztévé 2-es csatornáján épp ezekben a hetekben fut a Titkosszolgálat - MI5 című brit thrillersorozat, amely az MI5 belbiztonsági szolgálat izgalmas munkáját mutatja be a jóképű – az egyik epizódban „hivatalosan” is szépfiúvá nyilvánított - Rupert Penry-Jonesszal (Adam Carter) a főszerepben.

Hatter.hu

Témák