- Címlap
- Tevékenységünk
- HIV/STI program
- Projektek
Projektek
Itt találod a HIV-vel és más szexuális úton terjedő fertőzésekkel, valamint a biztonságosabb szex témájával foglalkozó kutatási, képzési és tudatosságnövelő magyar és nemzetközi projektjeink információit.
2024–2026: A Fővárosi Szociális Közalapítvány által finanszírozott projekt keretében a Háttér Társaság HIV/STI programja közösségi alapú HIV/STI szűrési szolgáltatást hoz létre állandó budapesti helyszínnel és pop-up jelleggel.
2024–2025: A Fővárosi Szociális Közalapítvány által finanszírozott projekt célja a chemszex használók közvetlen elérésével a chemszex használathoz kapcsolódó ártalmak csökkentése Budapesten.
2023-2025: A projekt célja azoknak a HIV terjedésének visszaszorítása tekintetében továbbra is fennálló különbségeknek és egyenlőtlenségeknek a felszámolása, amelyek az Egyesült Nemzetek Szervezetének egészségügyi fejlesztési céljainak eléréséhez továbbra is elengedhetetlenek az Európai Unió egyes tagállamaiban.
2010-2024: Immáron harmadik alkalommal leszünk magyar partnerei a férfiakkal szexuális kapcsolatba kerülő férfiak (MSM) szexuális szokásairól, HIV-vel kapcsolatos tudásáról, szűrésekkel és az egészségügyi ellátórendszerrel kapcsolatos tapasztalatairól szóló nemzetközi kutatásnak, mely a németországi Robert Koch Intézet vezetésével zajlik.
A #workingpositively arra bátorítja a munkáltatókat, hogy legyenek példaképek abban, hogy biztonságos, támogató és befogadó munkahelyet biztosítanak a HIV-vel élő munkavállalóknak.
2018-2019: A magyarországi HIV-vel élő embereket megcélzó projekt keretében többek között kérdőíves és interjús kutatást folytattunk, közösségi találkozókat szerveztünk és személyes tanácsadó szolgáltatást indítottunk.
2017: Intenzív szűrőkampányt szerveztünk a férfiakkal szexuális kapcsolatba kerülő férfiak (MSM) körében, amelynek keretében fővárosi és vidéki LMBTQ szórakozóhelyeken volt lehetőség ingyenes HIV gyorsteszten és tanácsadáson részt venni.
2008-2010: Projektünk célja a férfiakkal szexuális kapcsolatba kerülő férfiakra (MSM) összpontosító HIV prevenció megerősítése volt új szereplők, mégpedig az ezen férfiakat megcélzó üzleti vállalkozások bevonása révén.
2003-2010: a Social Network program tapasztalataira épülő programunk keretében a társas hálózatok véleményformáló tagjainak aktív szerepvállalására építő prevenciós kampányt valósítottunk meg a férfiakkal szexuális kapcsolatba kerülő férfiak (MSM) és a heteroszexuális szórakozóhelyeket látogató fiatalok körében.
2003-2007: projektünk keretében egy-egy meleg "színtér" (bár, önsegítő csoport, szabadidős csoport) véleményformáló tagjainak aktív szerepvállalására építő prevenciós kampányt valósítottunk meg vidéki nagyvárosokban.
2002: kísérleti projektünk keretében a társas hálózatok jellegzetességeit kihasználó, a véleményformáló tagok aktív szerepvállalására építő prevenciós módszert honosítottunk meg.