4 tipp és 20 eredmény
Az ünnepek között lehetőségünk van arra, hogy végiggondoljuk, mit is értünk el az elmúlt évben, és mit fogunk másképp csinálni a következőben. Mi is számvetést végeztünk, és összegyűjtöttük idei eredményeinkből azt a huszat, amelyekre a legbüszkébbek vagyunk.
Az év során ugyanakkor fájdalmasan egyértelművé vált számunkra, hogy egyre kevesebb pályázati lehetőségünk van, és így a működésünk is veszélybe kerülhet. Szeretnénk továbbra is ingyenesen biztosítani a jogsegély- és lelkisegély-szolgálatunkat, hogy valóban mindenki számára elérhetőek legyünk. Ehhez a te segítségedre is szükségünk van!
Négy olyan lehetőséget gyűjtöttünk össze, amivel te is támogathatod az LMBTQI közösségért végzett munkánkat. Ezeket az oldal alján találod.
2018-as eredményeink:
-
Az Egyenlő Bánásmód Hatósággal és a bírósággal is kimondattuk, hogy az LMBTQI közösségeknek helye van a Debreceni Egyetemen, az Új Nemzedék közösségi terekben és a MoM Sport Uszodában is.
-
Elértük, hogy Budapest Főváros Kormányhivatala helyesen értelmezze a jogszabályokat, és így az örökbefogadó azonos nemű párok bármely tagjának járjon a GYED.
-
Bírósággal mondattuk ki, hogy a külföldön kötött azonos neműek közötti házasságokat Magyarországon bejegyzett élettársi kapcsolatként kell elismerni.
-
Kiadványt állítottunk össze a transz emberek foglalkoztatási és munkahelyi hátrányos megkülönböztetéséről.
-
Két közösségi napot szerveztünk a családon belüli elfogadásról, és elindítottuk a szülőknek szóló hatter.hu/lmbtqiagyerekem oldalt, és szülőknek szóló kiadványt tettünk közzé a családon belüli elfogadásról.
-
Számos fővárosi és vidéki vetítésen mutattuk be az LMBTQI a gyerekem! című kisfilmünket.
-
A Magyar LMBT Szövetséggel és a Transvanilla Transznemű Egyesülettel közösen árnyékjelentést készítettünk a magyar LMBTQI helyzetről az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának és az Európa Tanácsnak.
-
Az Európai Bizottság megbízásából részt vettünk a közösségi médiában megjelenő gyűlöletbeszédet monitorozó projektben.
-
Kutatást végeztünk a férfiakkal szexelő férfiak szexuális életéről.
-
Több ezren vettek részt a “Nyisd ki a szád!” kampányunkban: 11 helyszínen 22 aktivistánk adott felivilágosítást arról, hogy mi a teendő, ha gyűlölet-bűncselekmény tanújává vagy áldozatává válsz.
-
Gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak és az őket segítőknek szóló kiadványokat publikáltunk.
-
20 rendőr és 34 áldozatsegítő vett részt a kiadványok alaposabb megismertetését szolgáló képzéseinken.
-
Munkahelyi képzéseket készítettünk elő az LMBTQI munkavállalókról; a januárban induló képzéssorozatra máris több cég HR-munkatársai bejelentkeztek.
-
Hivatalossá vált, hogy már a HIV-vel élők érdekeit is képviseljük.
-
Kutatást indítottunk a HIV-vel élők igényeinek felmérésére, hogy jobban tudjunk segíteni.
-
Vitát szerveztünk a HIV-megelőzés új lehetőségéről; utánajártunk az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetnél a HIV gyógyszeres megelőzése (PrEP) magyarországi engedélyeztetésének, sőt azt is kiderítettük, hogy az országban hol lehet hozzáférni.
-
Vitát szerveztünk a család meghatározásáról szóló romániai referendumról.
-
A Háttér Információs és Lelkisegély Szolgálat több mint 3000 hívást fogadott, és ismét elindította a lelki segítő képzést.
-
Vándorkiállításra küldtük a Háttér Archívum Kádár korszakból megőrzött relikviáit.
-
A Labrisz Leszbikus Egyesülettel közösen megszerveztük a hatodik LMBT Történeti Hónapot, aminek keretében 49 programon több, mint 1500 látogató vett részt.
Viszont még nincs vége az évnek! December 24-én délután Közösségi Karácsonyt tartunk az Aurórában az LMBTQ gyermekek szülei és támogatói csoporttal és a Budapest Pride-dal közösen.