Közösségek | Háttér Társaság

Közösségek

Közösségek

A közösségek fontos szerepet játszanak az emberek életében. Vannak kisebbek és nagyobbak, szorosabbak és lazábbak. Mindannyiunknak segítenek kapcsolódni egymáshoz, megosztani az érdeklődési köreinket, vagy éppen támogatást találni a bajban.

Az emberiség evolúciójában kulcsfontosságú állomás volt a közösségek kialakulása, mert lehetővé tette, hogy egyre jobban és hatékonyabban működjünk együtt és segítsünk egymásnak.

A modern társadalmakban azonban felerősödött az egyén szerepe is, és a legtöbben pozitív, követendő példaként tekintenek az önmegvalósításra és az önálló, autonóm emberre. Az emberiség számára azonban a közösség maradt az optimális működési tér, és mindannyiunknak fontos, hogy tartozzunk valahová, hogy megtaláljuk a saját közösségeinket, akár újakat is létrehozzunk, vagy a meglévőket építsük, erősítsük tovább.

Az alábbiakban felsorolunk néhány szervezetet, csoportot, és eseményt, amikhez tudsz csatlakozni.

Budapesti, országos szervezetek

Események

Budapesten kívül

Egyéb weboldalak

Néhány tipp, hogy hogyan hozz létre egy új, erős és életképes közösséget:

1. Szólj a saját közösségedhez!

A fenti listából is láthatod, hogy nagyon sok dolog lehet közösségformáló erő: egy hobbi, egy szakma, vagy bármilyen tulajdonság. Kikre szeretnéd alapozni a közösséget? Milyen érdeklődési körük van? Milyen célokat szeretnétek elérni?

Nem kell feltétlenül megváltani a világot, nagyon jó cél az is, ha egy eseményt szerveztek saját magatoknak, vagy ha segíteni próbáltok a közvetlen környezeteteken.

Ha olyan embereket szeretnél megszólítani, akikkel valami összeköt téged, akkor a legtöbb kérdésre már magadtól is tudod a választ, ezért rögtön előnnyel indulsz.

2. Készíts egy tervet!

Mielőtt belevágsz a közösségépítésbe, érdemes egy tervet készítened. Ebben a tervben szerepeljen a közös cél, közös tevékenységek, valamint a célközönséged megszólítása. Ez segíteni fog abban is, hogy ne veszítsd el a fókuszt, és hogy lépésről lépésre haladj előre az úton.

3. Légy aktív!

A közösségépítéshez elengedhetetlen, hogy aktív legyél. Légy jelen online és offline felületeken, és építs kapcsolatokat másokkal. Az aktív részvételed sokat segít majd abban, hogy a közösség életképessé váljon.

4. Terjeszd a hírt!

Ha szeretnéd, hogy a közösségedet minél többen megismerjék, akkor terjeszd a hírt minél szélesebb, de célzott körben. Használd a közösségi médiát, rendezvényeket, és egyéb kommunikációs csatornákat, és népszerűsítsd a céljaitokat, terveiteket is.

5. Kapcsolódj be a vérkeringésbe!

Magyarországon sok érdekes és szuper szervezet és csoport működik már ma is. Vedd fel velük a kapcsolatot, menj el a programjaikra, és ha úgy alakul, szervezzetek egy-egy programot vagy eseményt közösen is! A sokszínűség egyáltalán nem gyengíti, inkább erősíti a közösséget, és fontos, hogy segítsünk egymásnak.

6. Légy türelemmel!

A közösségépítés időbe telik. Ne várd, hogy egyik napról a másikra létrejöjjön egy erős és életképes csapat. Türelmesen és folyamatosan dolgozz az építésén, és ne felejtsd el megünnepelni az apróbb sikereket sem!

Témák