- Címlap
- Tevékenységünk
- Jogsegélyszolgálat
- Projektek
Projektek
Az LMBTQI közösség jogtudatosságának és a jogalkalmazók érzékenységének, szakmai hozzáértésének növelését célzó projektjeink
A Háttér Társaság Jogi Programja 2024. július 3. és 2024. december 31. között valósítja meg az Kikövezzük az előttünk álló utat: Az LMBTQI emberi jogok iránti támogatás növelése Magyarországon című projektjét a Német Szövetségi Köztársaság Külügyminisztériuma támogatásával.
A Háttér Társaság Jogi Programja 2024 júniusa és 2025 májusa között a Digital Freedom Fund támogatásával megvalósított projekt keretében feltérképezi az LMBTQI online tartalmak cenzúrázásának elterjedtségét a magyar köztérben. A kutatás célja, hogy megalapozza a hazai és európai bíróságok előtti jövőbeni stratégiai pereket.
2024 márciusa és 2026 februárja között Enact: Az LMBTQI-ellenes gyűlölet-bűncselekmények áldozatait támogató civil szervezetek erősítése címmel valósítunk meg kutatási, képzési, kapacitásfejlesztési, és tudatosságnövelő projektet.
2023 augusztusa és 2025 júliusa között Állj ki a jogaidért, állj ki a közösségért! Az LMBTQI emberek alapvető jogainak érvényesítése stratégiai pereskedés és jogtudatosság-növelés útján címmel valósítunk meg projektet.
2023 januárja és 2024 decembere között zajló projekt fókuszában az online gyűlöletbeszéd folyamatos monitorozása és közösségi média oldalak felé történő bejelentése áll.
2022 májusa és 2024 áprilisa között Counter-Hate – A gyűlölet ellen: Segítség a gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak áldozatközpontú és a többszörös diszkriminációt is vizsgáló megközelítés mellett címmel valósítunk meg kutatási, képzési és tudatosságnövelési projektet.
2020 áprilisa és 2022 márciusa között JUST EU: egyenlőség és igazságosság az LMBTI állampolgárok számára stratégiai perek útján címmel valósítunk meg nemzetközi képzési és tudatosságnövelő projektet.
2018 novembere és 2020 októbere között zajló nemzetközi kutatási, képzési és tudatosságnövelő projekt a homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények és gyűlöletbeszéd témájában.
2018 januárja és 2019 decembere között Call It Hate: Nevezd nevén a gyűlöletet! – tudatosságnövelés az LMBTQI gyűlöletbűncselekmény-áldozatok támogatására címmel valósítottunk meg egy kutatási és kampány-fókuszú projektet.
2016 novembere és 2018 októbere között nemzetközi kutatási és képzési projektet valósítottunk meg a homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények bejelentése és az áldozatok segítése terén dolgozó szervezetek munkájának segítésére.
2015 novembere és 2017 novembere között UNI-FORM: civil szervezetek és rendvédelmi szervek együttműködése az LMBT embereket érő gyűlölet-bűncselekmények és online gyűlöletbeszéd ellen címmel valósítottunk meg a gyűlölet-bűncselekmények bejelentését segítő projektet.
2015 január és 2017 február között megvalósított nemzetközi kutatási és képzési projekt a homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak szükségleteiről.
2015 márciusa és 2016 áprilisa között megvalósított projektünkben az LMBTQI közösség jogtudatosságát és a jogász szakma LMBTQI-érzékenységét növeltük.
2015 februárja és 2016 januárja között megvalósított projektünkben a leszbikus kapcsolatban élő és transz nők elleni párkapcsolati erőszak formáit, okait, valamint a megelőzés és az áldozatok támogatása terén működő jó gyakorlatokat tártuk fel.
2014 márciusa és 2015 augusztusa között megvalósított nemzetközi összehasonlító kutatás az azonos nemű párok mediációjával kapcsolatos tapasztalatok feltárására és a mediátorok érzékenyítésére.
2009-2010 folyamán megvalósított projektünkben tájékoztató kiadványokat adtunk ki a bejegyzett élettársi kapcsolatról és széles körben megismertettük jogsegélyszolgálatunk szolgáltatásait.