áldozatvédelem
A jelentés az Európai Unió 10 országában keresi a választ a következő kérdésekre:
Ez a kiadvány praktikus és hasznos segítségként szolgál mindazoknak, akik részt vesznek azokban a formális és infromális eljárásokban, melyekben bűncselekmény áldozatai különleges figyelmet igényelhetnek. Az eszköztár azért került kidolgozásra, hogy hasznos eszköz legyen a hatóságok képviselőinek kezében, ide értve az igazságszolgáltatásban dolgozókat és más szakembereket, akik kapcsolatba kerülhetnek olyan bűncselekmények áldozataival, amit a szexuális irányultság, nemi identitás vagy a nem kifejezése motivált.
Ez a jelentés annak a kutatásnak a legfontosabb megállapításait foglalja össze amely a homofób és transzfób erőszak és zaklatás áldozatainak szükségleteit vizsgálta, valamint azt, hogy Lengyelország, Horvátország, Magyarország, Litvánia és Lettország jogrendszere milyen mértékben reagált ezekre a szükségletekre.
Az Állj elő: A gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak megerősítése és támogatása projekt keretében készült kiadvány célja, hogy gyakorlati útmutatóul szolgáljon homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak és tanúinak.
Az Állj elő! projekt keretében készült tanulmánykötet az LMBTI emberek ellen irányuló gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak joghoz való hozzáférését akadályozó körülményeket vizsgálja az EU 10 országában.
Az Állj elő! projekt keretében készült kézikönyv támpontokat ad az Európai Unió által elfogadott áldozatvédelmi irányelv rendelkezéseinek megvalósításához a gyűlölet-bűncselekmények LMBTQI áldozatainak védelme érdekében.
2016 novembere és 2018 októbere között nemzetközi kutatási és képzési projektet valósítottunk meg a homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények bejelentése és az áldozatok segítése terén dolgozó szervezetek munkájának segítésére.
Jelentés az Európai Parlament és a Tanács 2012/29/EU számú, a bűncselekmények áldozatainak jogaira, támogatására és védelmére vonatkozó minimumszabályok megállapításáról és a 2001/220/IB tanácsi kerethatározat felváltásáról szóló irányelvének magyarországi végrehajtásáról
Jelentés az Európai Parlament és a Tanács 2012/29/EU számú, a bűncselekmények áldozatainak jogaira, támogatására és védelmére vonatkozó minimumszabályok megállapításáról és a 2001/220/IB tanácsi kerethatározat felváltásáról szóló irányelvének magyarországi végrehajtásáról, angol nyelven.
A HateNoMore: A gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak szükségletei c. projektünk keretében készült jelentés alapján részletes véleményt készítettünk a 2012/29/EU irányelvet a hazai jogba átültető miniszteri rendeletek tervezetéről.