áldozatvédelem
A rendőrség, az Áldozatsegítő Központok, a Nemzetiségi Biztoshelyettes és a Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoport - amelynek egyesületünk is a tagja - együttműködésében készült szórólap a gyűlölet-bűncselekmények áldozatai részére. Bemutatja a gyűlölet-bűncselekmények fogalmát, jogi szabályozását, a büntetőeljárás menetét, az áldozatok jogait, illetve hogy mely állami és civil szervezetektől lehet bővebb információt és segítséget kérni. A szórólap nyomtatott változata elérhető a rendőrségeken és az Áldozatsegítő Központokban.
2024. február 28-án a Fővárosi Közgyűlés a családon belüli erőszak megelőzéséről és az áldozatok védelméről szóló fővárosi stratégiát fogadott el. A stratégia végrehajtására Fővárosi Áldozatvédelmi Fórum néven májusban állandó egyeztetőfórum jött létre az állami és önkormányzati szervek, valamint a civil szervezetek részvételével.
A szexuális kisebbségek sérülékenységére is kitér a Főváros új családon belüli erőszak stratégiája. Egyesületünk is csatlakozott a Fővárosi Áldozatvédelmi Fórumhoz.
A Counter-Hate projektben készült országjelentések hat európai országban (Görögországban, Litvániában, Olaszországban, Spanyolországban, Szlovéniában és Magyarországon) vizsgálják az áldozatközpontúság és az interszekcionális megközelítés érvényesülését a gyűlölet-bűncselekmények elleni fellépés terén.
A Counter-Hate projektben készült nemzetközi összehasonlító jelentés az áldozatközpontúság és az interszekcionális megközelítés érvényesülését vizsgálja a gyűlölet-bűncselekmények elleni fellépés terén.
A jelentés az Európai Unió 10 országában keresi a választ a következő kérdésekre:
Ez a kiadvány praktikus és hasznos segítségként szolgál mindazoknak, akik részt vesznek azokban a formális és infromális eljárásokban, melyekben bűncselekmény áldozatai különleges figyelmet igényelhetnek. Az eszköztár azért került kidolgozásra, hogy hasznos eszköz legyen a hatóságok képviselőinek kezében, ide értve az igazságszolgáltatásban dolgozókat és más szakembereket, akik kapcsolatba kerülhetnek olyan bűncselekmények áldozataival, amit a szexuális irányultság, nemi identitás vagy a nem kifejezése motivált.
Ez a jelentés annak a kutatásnak a legfontosabb megállapításait foglalja össze amely a homofób és transzfób erőszak és zaklatás áldozatainak szükségleteit vizsgálta, valamint azt, hogy Lengyelország, Horvátország, Magyarország, Litvánia és Lettország jogrendszere milyen mértékben reagált ezekre a szükségletekre.
Az Állj elő: A gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak megerősítése és támogatása projekt keretében készült kiadvány célja, hogy gyakorlati útmutatóul szolgáljon homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak és tanúinak.
Az Állj elő! projekt keretében készült tanulmánykötet az LMBTI emberek ellen irányuló gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak joghoz való hozzáférését akadályozó körülményeket vizsgálja az EU 10 országában.