civilszervezetek
A film után a kampány résztvevőivel, az Amnesty International, a Cíviscolors és a Háttér Társaság egy-egy képviselőjével beszélget a Debreciner újságírója.
A Soros-féle Amnesty International és a Háttér Társaság a gyermekvédelmi népszavazást szeretné ellehetetleníteni, "munkásságukért" most díjat kaphatnak.
A parlament Sokszínű Magyarországért képviselői csoport tagjai a Városházán rendezett fórumon arról beszéltek, hogy jogfosztottak az LMBTQ-emberek Magyarországon, sőt üldöztetésnek vannak kitéve.
A Sokszínű Magyarországért képviselői csoport múlt héten egyeztetőfórumot tartott a magyar LMBTQ-jogokkal foglalkozó civil társadalom képviselőivel, nevezetesen mintegy tizenegy szervezet 17 megjelent képviselőjével – olvasható a csoport szerkesztőségünkhöz eljuttatott sajtóközleményében.
Civil szervezetek álláspontja szerint a kormány által benyújtott törvényjavaslat, amely „az Európai Bizottsággal való megegyezés érdekében” módosítaná a társadalmi egyeztetés szabályait, csak látszatmegoldásokat kínál. A jogalkotásban való társadalmi részvétel erősítése fontos cél, de ahhoz elsősorban valódi kormányzati akaratra, a hatályos törvények érdemi végrehajtására és a törvényjavaslatban foglaltaknál jóval hatékonyabb garanciákra lenne szükség.
Tíz hónappal az EU Bíróságának ítélete után a magyar kormány végre kezdeményezi a civilellenes törvény hatályon kívül helyezését. A jogszabály eltörlése fontos lépés a civil szervezetek számára, hiszen közel 4 év fölösleges és káros megbélyegzésének vet véget.
Az elmúlt hetekben meglepő kéréssel szembesültek azok a civilek, köztük egyesületünk is, akik az európai unió Erasmus+ programjának forrásaira pályáztak. A pályázatok magyarországi elbírálója, a Tempus Közalapítvány - korábbi gyakorlatától eltérve - az aktuális kiírásban elkezdte felszólítani a pályázókat, hogy nyilatkozzanak: megfelelnek-e a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló törvényben foglaltaknak.
Egymillió forintra büntette az Egyenlő Bánásmód Hatóság a Főpolgármesteri Hivatalt, amiért az blokkolta az LMBTQI témájú internetes oldalak elérését a Hivatal számítógépes hálózatáról. A Hatóság szerint a főváros ezzel nemcsak az érintett szervezeteknek, hanem az egész LMBTQI közösségnek is hátrányt okozott.
A Főpolgármesteri Hivatal is megerősítette, hogy számos leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és interszex jogvédő és érdekképviseleti szerevezet honlapját blokkolják a Hivatal belső hálózatán. Ez a gyakorlat jogsértő és diszkriminatív.
Kétszeri halasztás után június 13-án az Országgyűlés elfogadta a „külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról” szóló törvényt. A Civilizáció kampányban együttműködő civil szervezetek sokasága fenntartja: ez a törvény felesleges, megbélyegző és káros.