emberi jogok
Rémy Bonny, a Forbidden Colours LMBTQ jogokért küzdő szervezet vezetője a Twitteren jelentette be a Politico értesüléseire hivatkozva, hogy Portugália is csatlakozik a magyarországi LMBTQ-ellenes propagandatörvény miatt indított emberi jogi perhez. Hollandia, Luxemburg és Belgium már korábban csatlakozott.
Az Európai Unió (EU) legnagyobb emberi jogi pere jöhet, miután a Forbidden Colours, a Háttér Társaság és a Budapest Pride petíciót indít, hogy az EU minél több tagállama csatlakozzon a propagandatörvény elleni bírósági eljáráshoz.
Jöhet az EU legnagyobb emberi jogi pere: a Forbidden Colours, a Háttér Társaság és a Budapest Pride petíciót indít, hogy minél több EU-s tagállam csatlakozzon a pedofiltörvény elleni bírósági eljáráshoz - közölte lapunkhoz is eljuttatott tájékoztatásában a Budapest Pride.
Alapjogi kérdéseket jogtechnikai problémákká csupaszított le az Alkotmánybíróság másfél éves várakozás után. A döntés figyelmen kívül hagyja az AB saját, korábbi döntéseit és a nemzetközi joggyakorlatot: továbbra sem biztosítja az állam a transz emberek nemének elismerését. A Háttér Társaság Strasbourg elé viszi az ügyeket.
A Magyar LMBT Szövetség, a Háttér Társaság, a Transvanilla Egyesület és a Labrisz Leszbikus Egyesület párhuzamos jelentése a ENSZ nőkkel szembeni hátrányos megkülönböztetés minden formájának kiküszöbölésével foglalkozó bizottsága (CEDAW) számára, amely e leszbikus, biszexuális, transznemű, queer és interszex nők magyarországi emberi jogi helyzetét ismerteti.
A kormány által létrehozott Emberi Jogi Kerekasztal Menekültügyért és Migrációért Felelős Tematikus Munkacsoportjának novemberi ülésén a Magyarországon, HIV-el élő külföldiek helyzete is megvitatásra került.
Hiába magyarázkodott 43 oldalon keresztül a magyar kormány, nem tudta meggyőzni az Európai Bizottságot arról, hogy nem ütközik EU-s jogba a gyermekvédelminek hívott, valójában LMBTQI-ellenes törvény, a Bizottság ezért továbbviszi a kötelezettségszegési eljárást.
Az ENSZ Egyetemes Időszakos Felülvizsgálat (UPR) 2. ciklusa keretében a Magyar LMBT Szövetséggel, a Labrisz Leszbikus Egyesülettel a Szivárvány Misszió Alapítvánnyal és a Transvanilla Transznemű Egyesülettel együttműködésben párhuzamos jelentést készítettünk az LMBTQI jogok Magyarországi érvényesüléséről. A párhuzamos jelentést megküldtük az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának.
Az ENSZ Egyetemes Időszakos Felülvizsgálat (UPR) 3. ciklusa keretében a Magyar LMBT Szövetséggel, a Labrisz Leszbikus Egyesülettel és a Transvanilla Transznemű Egyesülettel együttműködésben párhuzamos jelentést készítettünk az LMBTQI jogok Magyarországi érvényesüléséről, és a korábbi UPR ajánlások végrehajtásáról. A párhuzamos jelentést megküldtük az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának.
Egy transznemű nő kérelmére indult eljárásban a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) megállapította: európai uniós jogot sért a transznemű emberek nemének jogi elismerését tiltó 33. §. A NAIH a jogszabály módosítására szólította fel a kormányt.