ENSZ
A jelentés a Magyarország által az ENSZ Emberi Jogi Tanács Egyetemes Időszakos Felülvizsgálati Eljárása (UPR) keretében Magyarország 3. felülvizsgálata során kapott, az LMBTQI emberek szempontjából releváns ajánlások végrehajtását vizsgálja a következő felülvizsgálati ciklus közepén, két év elteltével. A jelentés bemutatja, hogy még az elfogadott ajánlások vonatkozásában sem történtek érdemi előrelépések az LMBTQI emberek emberi jogainak előmozdítása terén, sőt bizonyos területeken (pl. az emberi jogi konzultációs mechanizmus terén) további kifejezett visszalépés figyelhető meg.
Magyarország emberi jogi teljesítményét 2021-ben az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa immár harmadik alkalommal vizsgálta az egyetemes időszakos felülvizsgálat (UPR) keretében, amelynek során a Kormány minden eddiginél több, 33 kifejezetten LMBTQI témájú ajánlást kapott az ENSZ tagállamaitól. A Háttér Társaság által készített anyag ezen - gyakran általánosságban megfogalmazott - ajánlások kapcsán tett javaslatot arra, milyen konkrét lépésekkel lehetne teljesíteni a nemzetközi közösség által megfogalmazott elvárásokat.
A Magyar LMBT Szövetség, a Háttér Társaság, a Transvanilla Egyesület és a Labrisz Leszbikus Egyesület párhuzamos jelentése a ENSZ nőkkel szembeni hátrányos megkülönböztetés minden formájának kiküszöbölésével foglalkozó bizottsága (CEDAW) számára, amely e leszbikus, biszexuális, transznemű, queer és interszex nők magyarországi emberi jogi helyzetét ismerteti.
Az ENSZ Egyetemes Időszakos Felülvizsgálat (UPR) 3. ciklusa keretében 36 kifejezetten LMBTQI témájú ajánlást kapott Magyarország. Ez a 268 ajánlás 13%-a, a 2016-os második ciklusban mindössze 6 ajánlás vonatkozott az LMBTQI emberek jogaira.
Az ENSZ Egyetemes Időszakos Felülvizsgálat (UPR) 2. ciklusa keretében a Magyar LMBT Szövetséggel, a Labrisz Leszbikus Egyesülettel a Szivárvány Misszió Alapítvánnyal és a Transvanilla Transznemű Egyesülettel együttműködésben párhuzamos jelentést készítettünk az LMBTQI jogok Magyarországi érvényesüléséről. A párhuzamos jelentést megküldtük az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának.
Az ENSZ Egyetemes Időszakos Felülvizsgálat (UPR) 3. ciklusa keretében a Magyar LMBT Szövetséggel, a Labrisz Leszbikus Egyesülettel és a Transvanilla Transznemű Egyesülettel együttműködésben párhuzamos jelentést készítettünk az LMBTQI jogok Magyarországi érvényesüléséről, és a korábbi UPR ajánlások végrehajtásáról. A párhuzamos jelentést megküldtük az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának.
Az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága lépéseket vár az iskolai diszkrimináció és zaklatás felszámolására. A kormánynak felvilágosító kampányokkal és iskolai programokkal kellene fellépnie az LMBTI gyermekek védelmében.
Michel Forsttal, az ENSZ emberi jogi jogvédők védők helyzetével foglalkozó különleges jelentéstevőjével találkoztak hazai LMBT szervezetek, köztük egyesületünk, 2016. február 10-én.
Egyesületünk is részt vett a 2013. március 26-án Párizsban megtartott regionális LMBT jogi konferencián.
Egyesületünk munkatársa volt a vendége a Klubrádió Éljen a jogával! c. műsorának, amelynek témája a Kormány által újonnan felállított, de a civilek által kritizált Emberi Jogi Munkacsoport volt.