Európai Bizottság
Az utolsó pillanatban az Európai Unió két legnagyobb tagállama, Franciaország és Németország is csatlakozott a gyermekvédelmi törvény miatt indított magyar kormány elleni perhez. A perközösség növekedéséért kampányoló LMBTQ+ érdekvédő szervezet, a Forbidden Colors ügyvezető igazgatója szerint Orbán Viktor a gyakorlatban az EU-n kívülre pozicionálja Magyarországot.
A másfél éve tartó kötelezettségszegési eljárásban az Európai Bizottság 2022 decemberében az Európai Unió Bíróságához fordult. Az elmúlt másfél hónapban a Háttér Társaság és szövetségesei, minden EU-s tagállamot arra buzdítottak, hogy álljanak ki az egyenlőség és a magyarországi LMBTQ emberek mellett. Az április 6-i határidőig minden eddiginél több, 15 tagállam és az Európai Parlament csatlakozott az eljáráshoz, azért, hogy Orbán Viktor LMBTQ-ellenes ámokfutása ne terjedjen tovább az Európai Unióban.
Összesen tizenöt tagállam csatlakozott ahhoz a bírósági eljáráshoz, ami a magyar gyermekvédelminek nevezett törvény miatt indult - írja a Háttér Társaság lapunknak küldött közleményében.
A másfél éve tartó kötelezettségszegési eljárásban az Európai Bizottság 2022 decemberében az Európai Unió Bíróságához fordult. Az április 6-i határidőig minden eddiginél több, 15 tagállam és az Európai Parlament csatlakozott az eljáráshoz, áll a Háttér Társaság közleményében.
A magyar kormány ismét egy olyan európai bírósági eljárás elé néz, amelyben a fél EU-val szemben kellene megvédenie álláspontját. A téma a gyermekvédelmi törvénynek azok a módosításai, amelyek összemossák a melegeket a pedofilokkal, és az Európai Bizottság álláspontja szerint számos uniós törvényt sért. A magyar kormány egyedül áll majd a perben, míg vele szemben az Európai Bizottság mögött tizenhárman sorakoznak fel.
A nyílt társadalom hálózata által finanszírozott »civilek« uniós forrásokkal megtámogatott évtizedes agymosása mindeközben zakatol.
Az intézet levezeti, hogyan függenek össze az elmúlt hetekben napvilágra került, iskolákban elkövetett cselekmények és a civil szervezetek által végzett érzékenyítés.
Az Európai Bírósághoz fordult az Európai Bizottság, továbbá két tagállam, és mások is erre készülnek a magyar kormány által a választási kampányra időzítve elfogadott úgynevezett "gyermekvédelmi törvény" miatt, ami szándéka szerint az LMBTQI-témákat akarja tabusítani Magyarországon. A hatása tragikus, sokan erre hivatkozva támadtak meg meleg párokat, mondta Dudits Luca, a Háttér Társaság ügyvivője a reggeli gyorsban.
A másfél éve tartó kötelezettségszegési eljárás következő lépéseként az Európai Unió Bírósága ma nyilvánosságra hozta az Európai Bizottság Magyarországi elleni keresetét az ún. “gyermekvédelmi” törvény kapcsán. Az Európai Unió tagállamainak hat hetük van csatlakozni az EUB eljáráshoz.