Európai Unió
A jelentés az Európai Unió 10 országában keresi a választ a következő kérdésekre:
Kutatási, szakpolitikai és gyakorlati munkaanyagok
Az Állj elő! projekt keretében készült tanulmánykötet az LMBTI emberek ellen irányuló gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak joghoz való hozzáférését akadályozó körülményeket vizsgálja az EU 10 országában.
Az Állj elő! projekt keretében készült kézikönyv támpontokat ad az Európai Unió által elfogadott áldozatvédelmi irányelv rendelkezéseinek megvalósításához a gyűlölet-bűncselekmények LMBTQI áldozatainak védelme érdekében.
Második alkalommal szervezett nemzetközi konferenciát az Európai Bizottság civil szervezetek és közösségi médiaszolgáltatók részvételével az online gyűlöletbeszéd visszaszorításának lehetőségeiről.
Egyesületünk munkatársa mutatta be a Gyűlölet-bűncselekmények Elleni Munkacsoport tevékenységét az az Európai Unió rasszizmus, idegengyűlölet és az intolerancia egyéb formái elleni küzdelemmel foglalkozó magas szintű munkacsoportja ülésén Brüsszelben.
Jelentés az Európai Parlament és a Tanács 2012/29/EU számú, a bűncselekmények áldozatainak jogaira, támogatására és védelmére vonatkozó minimumszabályok megállapításáról és a 2001/220/IB tanácsi kerethatározat felváltásáról szóló irányelvének magyarországi végrehajtásáról
Jelentés az Európai Parlament és a Tanács 2012/29/EU számú, a bűncselekmények áldozatainak jogaira, támogatására és védelmére vonatkozó minimumszabályok megállapításáról és a 2001/220/IB tanácsi kerethatározat felváltásáról szóló irányelvének magyarországi végrehajtásáról, angol nyelven.
2016. március 15-16-án Kijevben szerveztek konferenciát ukrán LMBT-szervezetek LMBT témák és Ukrajna Európai Uniós integrációja címmel, amelyen egyesületünk munkatársa is előadott.
A HateNoMore: A gyűlölet-bűncselekmények áldozatainak szükségletei c. projektünk keretében készült jelentés alapján részletes véleményt készítettünk a 2012/29/EU irányelvet a hazai jogba átültető miniszteri rendeletek tervezetéről.