fiatalok | Háttér Társaság

fiatalok

Jogod van hozzá! - Közérthetően a jogról LMBTQI fiataloknak
Megjelent: 
2024. december

Eltilthatnak-e a szüleim a barátomtól / barátnőmtől? Táncolhatunk-e egymással a szalagavatón? Kérhetem-e, hogy tanáraim a választott nevemen szólítsanak? Elmehetek-e a szüleim tudta nélkül HIV-szűrésre? Mit tehetek, ha zaklatnak az iskolában? Kiadványunk ezekre és ehhez hasonló, az LMBTQI fiatalok életében gyakran felmerülő, jogi vetülettel (is) bíró kérdésekre keresi a választ.

 

Megjelent: 
2025. január

A Belügyminisztérium 2025. január 9-én társadalmi vitára bocsátotta a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet külsős iskolai foglalkozásokkal kapcsolatos módosításáról szóló rendelettervezetet, ezt véleményeztük.

Szülők a szivárvány alatt (2024)
Megjelent: 
2024. december

Ha ezt a füzetet a kezedben tartod, akkor nagy esély van rá, hogy a gyermeked leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer vagy interszex. Lehet, hogy ezt ő maga mondta el neked, lehet, hogy Te jöttél rá, esetleg mástól tudtad meg. Az is lehet, hogy még nem beszélgettetek vele erről, de Te már régóta sejted róla.

A kormányzati homo- és transzfóbia miatt kevés LMBTQI fiatal számíthat a családjára, tanáraira

Az egészséges fejlődéshez az LMBTQI fiataloknak pozitív példaképekre és pontos információkra van szükségük az LMBTQI témákról, amelyek a magyar állami iskolai és gyermekvédelmi rendszerben alig állnak rendelkezésr

Lendületet kapott a Sokszínű Gyermekkor projekt - kutatási eredmények és konferencia beszámoló

Az Európai Unió támogatásával, 6 európai országban megvalósuló Sokszínű Gyermekkor projekt a sérülékeny környezetben élő LMBTQI gyermekekkel szembeni erőszak megelőzésére összpontosít. A kutatási eredményeink terjesztése illetve kézikönyvünk népszerűsítése céljából konferenciát és információs napot szerveztünk 2023.11.11-én, ahová gyerekekkel foglalkozó szakembereket hívtunk meg.

Sokszínű Gyermekkor Kézikönyv
Megjelent: 
2023. július

A kézikönyv a 2022 és 2023 között végzett terepmunka eredményeként jött létre, amelyet több európai országban (Bulgária, Olaszország, Litvánia, Magyarország, Portugália és Spanyolország) végeztünk. A munka során több mint 3000 kamasz részvételével transznacionális felmérést végeztünk, fókuszcsoportos beszélgetéseket tartottunk gyermekekkel és kamaszokkal, valamint interjúkat készítettünk gyermekvédelmi szakemberekkel.

Megjelent: 
2011. augusztus

A Magyar LMBT Szövetség (melynek egyesületünk is a tagja) részletes véleményt készített az Új nemzedék jövőjéért program vitairatáról. A véleményben a vidéki élet, a kultúra, a karriertervezés, a családalapítás és az állampolgári aktivitás kapcsán elemezzük az LMBT közösség sajátosságait, és fogalmazunk meg javaslatokat.

Biztonságban a neten - Útmutató az LMBTQI fiatalok védelméhez az online világban
Megjelent: 
2021. november

Egyre több útmutató létezik a fiatalokat a fiatalokat az interneten fenyegető veszélyekről és az ellenük való védekezésről, ám magyarul még nem jelent meg olyan kiadvány, amely kiemelten foglalkozna az LMBTQI (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és interszex) fiatalok speciális helyzetével és problémáival is. Ezzel a füzettel ennek hiányát szeretnénk pótolni. Ajánljuk minden felnőttnek – leginkább iskolai dolgozóknak, de szülőknek is –, aki gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozik, szívén viseli jóllétüket, és szeretné felkészültebben támogatni őket az online világban is.

A szakemberek nem akarják cserben hagyni az LMBTQI fiatalokat

Bár a kormány homofób és transzfób hangulatkeltése és törvénymódosítása alkalmas lehet az iskolai dolgozók és más, fiatalokkal foglalkozó szakemberek megfélemlítésére, a közelmúlt tapasztalatai azt mutatják, hogy ők viszont nem hagyják magukat félrevezetni.

Hogyan léphetünk fel az LMBTQI és nemileg nonkonform gyermekekkel és fiatalokkal szembeni erőszak ellen?
Megjelent: 
2021. május

Ezt a kézikönyvet a „Sokszínűség és gyermekkor: A gyermekek nemi sokszínűségével kapcsolatos társadalmi attitűdök megváltoztatása Európában” (Diversity and Childhood – ‘DaC’: Changing social attitudes towards gender diversity in children across Europe) elnevezésű projekt keretében alkottuk meg. 

Témák