gyűlöletbeszéd
Hogyan léphetsz fel a médiában vagy a közösségi médiában elharapózó gyűlöletbeszéd ellen?
A Speak Out: Hallasd a hangod! c. nemzetközi projektünk keretében 2019. június-augusztus során készített online kérdőíves kutatás az LMBTQI emberek online gyűlöletbeszéddel és gyűlölet-bűncselekményekkel kapcsolatos tapasztalatát vizsgálja. A 2538 résztvevő (köztük 446 magyarországi kitöltő) válaszait elemző jelentés kitér az online gyűlöletbeszéd és gyűlölet-bűncselekmények elterjedtéségére, azok áldozatokra gyakorolt hatására, az incidensek bejelentésére és azok kezelésére, ill.
Nagy számban jelentettek szexuális irányultságra vonatkozó gyűlöltbeszéd-eseteket a közösségi médiát, illetve a bejelentett esetek kezelését monitorozó szervezetek az Európai Bizottság új kutatásában. Európaszerte a szolgáltatók a bejelentések 71%-ában távolították el a kifogásolt bejegyzeseket. Magyarországon ez az arány 95% volt, a kutatást itthon a Háttér Társaság végezte.
Közösség tagja elleni erőszak bűntettének elkövetésében bűnösnek találta és elsőfokon két-két év próbára bocsátotta a Pesti Központi Kerületi Bíróság azokat a homofób támadókat, akik 2013. augusztus 14-én éjszaka fenyegetően léptek fel egy dohánybolt előtt csókolózó férfiakkal szemben.
Találkoztál már a közösségi médiában vagy máshol az interneten LMBTQI embereket érő gyűlöletbeszéddel? Ért már téged LMBTQI emberként online zaklatás, vagy tanúja voltál ilyennek? Segítsd munkánkat azzal, hogy kitöltöd rövid kérdőívünket.
Megkezdtük a munkát a Speak Out: Hallasd a hangod! A homo- és transzfób gyűlöletbeszéd és gyűlölet-bűncselekmények kezelése című új projektünkön. Projektindító megbeszélés Vilniusban, 2019 január 17-19.
2018 novembere és 2020 októbere között zajló nemzetközi kutatási, képzési és tudatosságnövelő projekt a homofób és transzfób gyűlölet-bűncselekmények és gyűlöletbeszéd témájában.
A migránsellenes tartalmak után a szexuális irányultságra utaló gyűlöletbeszédet kellett a legtöbbször jelenteniük a civil szervezeteknek. Egyesületünk 2017 óta vesz részt az Európai Bizottság megbízásából a közösségi médiában megjelenő gyűlöletbeszédet monitorozó projektben.
Második alkalommal szervezett nemzetközi konferenciát az Európai Bizottság civil szervezetek és közösségi médiaszolgáltatók részvételével az online gyűlöletbeszéd visszaszorításának lehetőségeiről.
2018 januárja és 2019 decembere között Call It Hate: Nevezd nevén a gyűlöletet! – tudatosságnövelés az LMBTQI gyűlöletbűncselekmény-áldozatok támogatására címmel valósítottunk meg egy kutatási és kampány-fókuszú projektet.
- 1
- 2
- 3
- 4
- következő ›
- utolsó »