internet | Háttér Társaság

internet

A Háttér Társaság Jogi Programja 2024 júniusa és 2025 májusa között a Digital Freedom Fund támogatásával megvalósított projekt keretében feltérképezi az LMBTQI online tartalmak cenzúrázásának elterjedtségét a magyar köztérben. A kutatás célja, hogy megalapozza a hazai és európai bíróságok előtti jövőbeni stratégiai pereket.

Speak Out: A Survey of Online Anti-LGBT+ Hate Speech and Hate Crime
Megjelent: 
2019. október

A Speak Out: Hallasd a hangod! c. nemzetközi projektünk keretében 2019. június-augusztus során készített online kérdőíves kutatás az LMBTQI emberek online gyűlöletbeszéddel és gyűlölet-bűncselekményekkel kapcsolatos tapasztalatát vizsgálja. A 2538 résztvevő (köztük 446 magyarországi kitöltő) válaszait elemző jelentés kitér az online gyűlöletbeszéd és gyűlölet-bűncselekmények elterjedtéségére, azok áldozatokra gyakorolt hatására, az incidensek bejelentésére és azok kezelésére, ill.

Biztonságban a neten - Útmutató az LMBTQI fiatalok védelméhez az online világban
Megjelent: 
2021. november

Egyre több útmutató létezik a fiatalokat a fiatalokat az interneten fenyegető veszélyekről és az ellenük való védekezésről, ám magyarul még nem jelent meg olyan kiadvány, amely kiemelten foglalkozna az LMBTQI (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és interszex) fiatalok speciális helyzetével és problémáival is. Ezzel a füzettel ennek hiányát szeretnénk pótolni. Ajánljuk minden felnőttnek – leginkább iskolai dolgozóknak, de szülőknek is –, aki gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozik, szívén viseli jóllétüket, és szeretné felkészültebben támogatni őket az online világban is.

LMBTQI honlapok blokkolása: Összevissza beszélt a Főpolgármesteri Hivatal az EBH tárgyalásán

Április 16-án első alkalommal tartott tárgyalást az Egyenlő Bánásmód Hatóság (EBH) a Főpolgármesteri Hivatal elleni eljárásban, amelyet LMBTQI szervezetek indítottak amiatt, hogy a Hivatal blokkolja honlapjaik elérését a Hivatal számítógépeiről.

Közösségi média és gyűlöletbeszéd: az önszabályozás működik

A migránsellenes tartalmak után a szexuális irányultságra utaló gyűlöletbeszédet kellett a legtöbbször jelenteniük a civil szervezeteknek. Egyesületünk 2017 óta vesz részt az Európai Bizottság megbízásából a közösségi médiában megjelenő gyűlöletbeszédet monitorozó projektben.

Előadás az online gyűlöletbeszéd elleni képzésen

Jogsegélyszolgálatunk egyik ügyét is feldolgozták munkatársunk segítségével az Európa Tanács online gyűlöletbeszéd elleni kampánya aktivista képzésének résztvevői. 

Témák