interszexek
Az Európa Tanács bizottsági jelentése szerint a magyar közbeszéd az utóbbi években egyre idegengyűlölőbbé vált, és a politikai beszéd rendkívül megosztó és ellenséges jelleget öltött, különösen a menekültekkel, menedékkérőkkel és migránsokkal, a muszlimokkal és az LMBTI személyekkel szemben.
A BringIn projekt keretében készült jelentés áttekinti az interszex emberekkel kapcsolatos hazai jogszabályi környezetet, ideértve az egészségügyi beavatkozásokra, a gyűlölet-bűncselekményekre és a diszkriminációra vonatkozó szabályozást, valamint szakemberekkel, interszex emberekkel és családtagjaikkal készült interjúk alapján e csoport személyes tapasztalatait és szükségleteit.
Elérhető magyar nyelven is.
Az Európai Bizottság szeretné jobban megérteni az interszex személyek társadalmi-gazdasági helyzetét, valamint az interszex személyeket befogadó jogi, orvosi és más szakterületi szabályozás és a jóllétük közötti összefüggéseket, ehhez interjúkat készít és kérdőíves kutatást folytat.
Transz, interszex és nembináris, vagy HR-szakember vagy? Töltsd ki kérdőívünket, hogy a transz, interszex és nembináris embereknek befogadó munkahelyi környezetet hozhassunk létre!
Az elmúlt napokban több cikk is foglalkozott az egyesületünk által kezdeményezett közérdekű adatigényléssel, amelyben arról kértünk információt, hogy a 2015-2020 közötti időszakban hány kiskorún végeztek nemi szerveket érintő műtéti beavatkozást. Ezekben a cikkekben a szülői jogok korlátozásáért aggódtak. Szeretnénk ezekre válaszul röviden ismertetni az interszex emberek magyarországi helyzetét és az egyesületünk által a témában végzett kutatást.
A Bring-In projekt keretében készült jelentés áttekinti az interszex emberekkel kapcsolatos hazai jogszabályi környezetet, ideértve az egészségügyi beavatkozásokra, a gyűlölet-bűncselekményekre és a diszkriminációra vonatkozó szabályozást, valamint szakemberekkel, interszex emberekkel és családtagjaikkal készült interjúk alapján e csoport személyes tapasztalatait és szükségleteit.
2020 márciusa és 2022 februárja között Bring-In: Szakmai kapacitás kiépítése az interszex személyek hátrányos megkülönböztetése elleni küzdelemhez és szükségleteik magasabb fokú kielégítéséhez címmel tudatosságnövelő és szociális és egészségügyi szakembereket érzékenyítő és oktató projektet valósítottunk meg.
Fiú vagy lány? Ez a kérdés hangzik el mindenhol a világon, amikor egy baba megszületik. A legtöbb szülő gondolkodás nélkül válaszol, de előfordul, hogy a válasz erre a kérdésre bonyolultabb. Október 26-án van az interszex világnap, aminek alkalmából a Háttér Társaság közzéteszi legfrissebb kutatási eredményeit és azt az útmutatót, ami interszex gyermekek szüleinek készült.
Az IGLYO, az Oll Europe és az EPA kiadványa alapján a Háttér Társaság tájékoztatót készített, melynek célja a szülők informálása az interszex gyermekekről és arról, hogy hogyan tudják interszex gyermeküket a legjobban támogatni.
Célunk, hogy a kiadványt szülői, jogi és orvosi szempontból is bemutassuk az októberi Háttér Klub keretében.
Az OII-Europe, az IGLYO és az Európai Szülők Egyesületének szülők számára készült útmutatója az interszex gyermekekről a Háttér Társaság fordításában.