közösségi média
A Háttér Társaság áttekintette a megbízható bejelentőkre vonatkozó szabályokról szóló NMHH rendelet társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezetét (a továbbiakban: tervezet). Egyesületünk több, mint két évtizede működtet jogsegélyszolgálatot, amely keretében – többek között – a gyűlöletkeltő tartalmak monitorozását, bejelentését és jogi eljárások indítását is végezzük. 2017 óta részt veszünk az Európai Bizottság és a közösségi média szolgáltatók által kidolgozott magatartási szabályzat végrehajtásának monitorozásában.
A Háttér Társaság az elérhető szolgáltatásait újszerű módon, a közösségi médiában, illetve egyéb internetes fórumokon megjelenő bejegyzésekhez kapcsolódóan célzottan ajánlja, azokat népszerűsíti, ezáltal növelve azok láthatóságát az érintettek számára. A szolgáltatások népszerűsítéséhez saját módszertant dolgoztunk ki, amelynek lényegi elemeit a jelen útmutatóban foglaltuk össze. A módszertani útmutató kidolgozását és a szolgáltatás-népszerűsítő szolgáltatást a Strengthening LGBTQI Rights In Hungary című projekt keretében a Flamand Kormány Magyarországi Képviselete támogatta.
Nagy számban jelentettek szexuális irányultságra vonatkozó gyűlöltbeszéd-eseteket a közösségi médiát, illetve a bejelentett esetek kezelését monitorozó szervezetek az Európai Bizottság új kutatásában. Európaszerte a szolgáltatók a bejelentések 71%-ában távolították el a kifogásolt bejegyzeseket. Magyarországon ez az arány 95% volt, a kutatást itthon a Háttér Társaság végezte.
Találkoztál már a közösségi médiában vagy máshol az interneten LMBTQI embereket érő gyűlöletbeszéddel? Ért már téged LMBTQI emberként online zaklatás, vagy tanúja voltál ilyennek? Segítsd munkánkat azzal, hogy kitöltöd rövid kérdőívünket.
Második alkalommal szervezett nemzetközi konferenciát az Európai Bizottság civil szervezetek és közösségi médiaszolgáltatók részvételével az online gyűlöletbeszéd visszaszorításának lehetőségeiről.
Egyesületünk 2017 tavaszán és telén is részt vett az Európai Bizottság megbízásából a közösségi médiában megjelenő gyűlöletbeszédet monitorozó projektben.
Az Európai Bizottság új kutatása szerint a szolgáltatók a bejelentések 59%-ban eltávolították a kifogásolt bejegyzeseket. Magyarországon ez az arány 94% volt, a kutatást itthon a Háttér Társaság végezte.
Ez év márciusától május elejéig egyesületünk az Európai Bizottság megbízásából a közösségi médiában megjelenő gyűlöletbeszédet monitorozó projekten dolgozott. A meghirdetett monitorozó munkára 30 önkéntes jelentkezett.
A Háttér Társaság az Európai Bizottság megbízásából a közösségi médiában megjelenő gyűlöletbeszédet monitorozó projektbe kezdett. Önkéntesként te is bekapcsolódhatsz a munkába.