lelki egészség | Háttér Társaság

lelki egészség

Jó vagyok, ahogy vagyok! - AFFIRM online tréningcsoport  LMBTQ+ fiatal felnőtteknek - Jelentkezési határidő: március 20.

Ha 18-26 éves, nem-cisz és/vagy nem heteró fiatalként szeretnél egy sokszínű, és elfogadó csoportban közösen tanulni önmagad megismeréséről, stresszkezelésről, támogató közösségeid megtalálásáról, és arról, hogyan szeretheted magad jobban, úgy ahogy vagy, akkor neked való az ingyenes, 9 alkalmas online AFFIRM tréningünk! 

AFFIRM online tréningcsoport indul LMBTQ+ fiatal felnőtteknek - Jelentkezz október 6-ig!

Ha 18-26 éves, nem-cisz és/vagy nem heteró fiatalként szeretnél egy sokszínű, és elfogadó csoportban közösen tanulni önmagad megismeréséről, stresszkezelésről, támogató közösségeid megtalálásáról, és arról, hogyan szeretheted magad jobban, úgy ahogy vagy, akkor neked való az ingyenes, 9 alkalmas online AFFIRM tréningünk! 

 

Megújult szolgáltatással várja a Háttér Információs és Lelkisegély Szolgálat a segítséget kérőket

A Háttér Társaság közel 30 éve biztosítja az LMBTQI témában lelkisegélyt keresők számára a telefonos vonalát. Most elindult a szolgáltatás új honlapja, ahol megújult formában érhető el a chat-szolgáltatásunk, továbbá megjelennek a szakemberek által írt cikkeink különféle lelki egészséggel kapcsolatos témákban.

Miért érdemes a stresszről és szorongásról beszélni aktivistaként?
Megjelent: 
2022. augusztus

Általában a stresszre és a szorongásra negatív fogalomként tekintünk, de már tudjuk, hogy a mindennapok során ezek elkerülhetetlen jelenségek. Mindkettő egy érzelmi válasz: a stressz jellemzően külső okhoz köthető, a szorongást ezzel szemben tartós, túlzott aggodalmak határozzák meg, melyek egy konkrét inger hiányában sem múlnak el. A stressz általában akkor jelentkezik, amikor az emberek képességeik határán tevékenykednek. Aktivistaként különösen sok ilyen helyzettel lehet szembesülni, így nagyon fontos a stresszel kapcsolatos tudatosság.

Common Point Handbook for Trainers
Megjelent: 
2022. május

A kézikönyv azzal a céllal készült, hogy segítse azoknak a trénereknek a munkáját, akik  a mentális egészség területén dolgozó szakembereknek tartanak tudatosságnövelő képzéseket.

Lelki egészség programvezetőt keresünk!

A Háttér Társaság pályázatot hirdet lelki egészség programvezető feladatkör betöltésére.

m5 logó
Dátum: 
2020. szeptember 28., hétfő
Megszólaló: 
Dombos Tamás, Bálint Eszter

A Labrisz Leszbikus Egyesült által kiadott Meseország mindenkié c. kötetről vitáztunk az M5 Ez itt a kérdés műsorában. 

Érzelmi krízishelyzetek felismerése és kezelése

Hiába szeretnénk elkerülni az életünk során a nehézségeket, olykor mégis szembe kell néznünk velük. Ezek közül vannak olyanok, amelyeket nehezebb feldolgoznunk, vagy akár amelyek során krízisbe kerülünk. Az ezzel kapcsolatban megélt reakciók és érzelmek mindenkinél másmilyenek, de mindenkit megérint ez a helyzet. Ezzel az írással szeretnénk megfoghatóbbá tenni, hogy mi is megy végbe egy érzelmi krízis során a lélekben. 

Tájékoztató segítő szakembereknek LMBTQI kliensekről
Megjelent: 
2020. május

Kiadványunk célja:

  • Segíteni a lelki egészség és az egészségügy területén dolgozó szakemberek munkáját.
  • Felhívni a figyelmet arra, hogy az LMBTQI emberek miért lehetnek nehéz helyzetben szexuális irányultságuk, nemi identitásuk és/vagy nemi önkifejezésük miatt.
  • Bemutatni a Háttér Társaság Lelki Egészség Programját.
  • Utat mutatni ahhoz, hogy a nyitott, az aktuális szakmai irányelvekkel lépést tartani kívánó szakemberek további információhoz jussanak. 
Mit tehetünk a lelki egészségünkért koronavírus idején?

A jelenlegi helyzetben sok embert (ha nem mindenkit) elkezdett foglalkoztatni a testi egészsége. De a vírus jelenléte által kiváltott érzések a mentális egészségünkre is hatással lehetnek. Rengeteg információ és hatás ér minket, szinte lehetetlen elkerülni az ezzel kapcsolatos híreket, amelyeknek nehéz nem a befolyásuk alá kerülni. 

Témák