média
A Budapest Pride Közösségi Fesztivál és Felvonulást népszerűsítő, az elfogadást és a társadalmi párbeszédet ösztönző kisfilmet a Médiatanács határozata szerint nem lehet társadalmi célú reklámként sugározni, mert az “népszerűsíti a homoszexualitást”, ezért veszélyes a gyerekekre. A határozat ellentmond a tudományos tényeknek, súlyosan homofób és transzfób. A Budapest Pride ezért bíróságon támadja azt.
A magyar Országgyűlés 2021. június 15-én fogadta el a pedofil elkövetőkkel szembeni szigorúbb fellépésről és egyes gyermekek védelmét szolgáló törvények módosításáról szóló 2021. évi LXXIX. törvényt. A gyakran „propagandatörvényként” emlegetett törvény megtiltja a kiskorúak hozzáférését a homoszexualitást, nemváltás és a születési nemtől eltérő nemi identitást megjelenítő, népszerűsítő tartalmakhoz. Az angol nyelvű jelentés a törvény végrehajtását elemzi a 2023 júliusi állapot szerint, első sorban a média és a könyvkereskedelem területére összösszpontosítva.
Nem csökkent érdemben a társadalmi elfogadás az LMBTQI-emberek felé, sőt a többség szerint az azonos nemű párok is lehetnek jó szülők – derül ki a Medián Közvélemény- és Piackutató Intézet közvélemény-kutatásából, amelyet a Háttér Társaság megbízásából készített.
A Médiahatóság azt állítja: megsértette a gyerekek védelemhez fűződő jogát az RTL Klub azzal, hogy este 9 előtt sugározta az A család az család videókat. Folytatódik az LMBTQI témák kormányzati elhallgattatása.
150 ezer forintos bírságot szabott ki a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság a Magyar Hírlapban megjelent, a homoszexuális emberek hátrányos megkülönböztetésére felszólító cikk kapcsán.
Egyezségkötéssel zárult a Civil Művek HírTV ellen indított eljárása az Egyenlő Bánásmód Hatóság előtt. A HírTV most vállalta: háromszor levetíti a díjnyertes dokumentumfilmet, első alkalommal az idei Pride-héten.
A meleg kultúra főáramba kerüléséről jelentetett meg cikk a szeptemberi Elle magazinban. Egyesületünk munkatársa azt hangsúlyozta: alapvető jelentőségű, hogy a fiatalok nyíltan beszélhessenek szexuális irányultságukról, és elfogadó környezettel találkozzanak a barátok, a család és az iskola részéről.
A Humana emberi jogi magazin nemekkel foglalkozó száma külön cikket szentelt a melegek magyarországi helyzetének. Egyesületünk munkatársa a média és az oktatás szerepének fontosságáról beszélt a melegek elleni előítéletek felszámolása terén.
Mit mondtak magyar politikusok, szervezetek, közéleti személyiségek és vezető véleményformáló publicisták a homoszexualitásról a rendszerváltozás óta?