- Címlap
- Tevékenységünk
- Képzés
- Projektek
Projektek
Az LMBTQI közösség tudatosságnövelését és az szakemberek érzékenyítését, szakmai továbbképzését célzó projektjeink.
2019 októbere és 2021 szeptembere között Common Point - Közös Pont - Innovatív megközelítések a lelki egészséggel foglalkozó szakemberek képzésében az LMBTQI emberek minőségi támogatásához címmel képzési, fejlesztési és tudatosságnövelő projektet valósítunk meg.
2022 február és 2024 január között Colourful Childhood - Sokszínű Gyermekkor: Veszélyeztetett LMBTQI gyermekek helyzetének megerősítése a nemi alapú erőszak leküzdése érdekében Európa szerte címmel képzési, fejlesztési és tudatosságnövelő projektet valósítunk meg.
Egyesületünk 2022 január és 2023 december között Sokszínű Egység: Az LMBTQI egyenlőség érvényesítése a szakmai szervezetek munkájában Magyarországon címmel koordinál kutatási, képzési és tudatosságnövelő projektet.
A JUST EU: egyenlőség és igazságosság az LMBTI állampolgárok számára stratégiai perek útján c. projekt célja az egyenlőség elvének érvényesítése a szexuális irányultság és a nemi identitás vonatkozásában, különös tekintettel a munkaerőpiaci diszkriminációra, az árukhoz és szolgáltatásokhoz való hozzáférésre, az LMBTI EU állampolgárok családi életének elismerésére és védelmére a szabad mozgás joga vonatkozásában, a gyűlöletbeszéd és a gyűlölet-bűncselekmények elleni harcra, valamint az LMBTI erőszak LMBTI áldozatai jogainak biztosítására.
2020 novembere és 2022 októbere között Inclusion4All: transz, interszex és nem-bináris emberek a munkahelyen címmel valósítunk meg nemzetközi projektet. A projekt fő célja a befogadó munkahelyi környezet létrehozása transz, interszex és nem-bináris emberek részére.
2019 szeptembere és 2021 januárja között Open Doors - Nyitott ajtók: Hogyan biztosítsunk befogadó és szakszerű egészségügyi ellátást az LMBTI emberek számára címmel valósítunk meg kutatási, képzési és tudatosságnövelő projektet.
2020 márciusa és 2022 februárka között Bring-In: Szakmai kapacitás kiépítése az interszex személyek hátrányos megkülönböztetése elleni küzdelemhez és szükségleteik magasabb fokú kielégítéséhez” címmel tudatosságnövelő és szociális és egészségügyi szakembereket érzékenyítő és oktató projektet valósítunk.
A Háttér Társaság 2019 októbere és 2021 szeptembere között Sokszínűség és gyermekkor: A gyermekek nemi sokszínűségével kapcsolatos társadalmi attitűdök megváltoztatása Európában címmel képzési, fejlesztési és tudatosságnövelő projektet valósít meg.
2018 januárja és 2019 decembere között Look Wide: Módszertan-fejlesztés a nemi alapú erőszak LMBTQI áldozatainak támogatására címmel valósítottunk meg kutatási-képzési projektet.
2019 januárja és 2020 szeptembere között Transvisible - Módszertani innováció a karriertanácsadás területén a transz nők gazdasági megerősítésének elősegítésére címmel valósítunk meg nemzetközi projektet, amelyben útmutatókat dolgozunk ki és képzéseket tartunk.
A kilenc országot összefogó projekt célja közép- és kelet-európai LMBT+ szervezetek megerősítése hosszú távú képzések és hálózatosodás révén.
2009 május-júniusában hat városban szerveztünk kétnapos tudatosságnövelő és antidiszkriminációs tréningeket, illetv nyilvános fórumokat LMBT emberek részére.
2011 februárjában A melegjogok védelmének európai és magyar vonatkozásai. Képzés jogászok számára címmel képzéseket tartottunk gyakorló jogászok számára.
2013 augusztusa és 2015 júliusa között zajlott projektünk keretében önkénteseink LMBTI egészséggel kapcsolatos tudását bővítettük nemzetközi tapasztalatcsere találkozók révén.
2010 májusa és októbere között képzési anyagokat dolgoztunk ki és pilot képzéseket tartottunk az LMBT emberekkel kapcsolatba kerülő szakemberek számára az oktatás, a családpolitika, a munkavállalás és a büntetőpolitika területén.
Az LMBTQI emberek által elszenvedett diszkrimináció foka a mai napig magas. A szándékos lealacsonyító megnyilvánulások mellett az emberekből gyakran hiányzik a nyitottság, megfelelő tudás és a lehetőség, hogy jobban megismerjék az LMBTQI embereket, ezáltal leküzdjék előítéleteiket velük szemben. A sokszínűség és befogadás érdekében sürgősen fel kell hívni a figyelmet a hátrányos megkülönböztetésre és egyéb nehézségekre; ehhez szakszerű tájékoztatásra, oktatásra és saját előítéleteink tudatosítására van szükség. A “Q-learning” projektben azért dolgozunk, hogy ez a pozitív folyamat megvalósuljon.