- Címlap
- Tevékenységünk
- Érdekérvényesítés
- Egyéb témák
Egyéb témák
Beleegyezési korhatár, katonati szolgálat, gyülekezési szabadság, reklámetikai szabályok - ezekben a küzdelmekben is részt vettünk.
Hosszú évek munkájának eredménye, hogy 2002 óta azonos beleegyezési korhatár vonatkozik a különnemű és az azonos nemű szexuális kapcsolatokra.
A Háttér Társaság kifejezetten károsnak tartja azt a tényt, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezete nem foglal állást a szexuális orientációjuk miatt kirekesztett embertársaink védelmében. Az ENSZ Emberi Jogi Bizottságának kötelessége lenne az emberi jogok – így az leszbikus-meleg-biszexuális és transznemű emberek jogainak - védelme is.
1999 nyarán a Magyar Televízió elnöke az intézmény hírigazgatójának Csermely Péter újságírót, a Magyar Nemzet publicistáját, a HírTv jelenlegi műsorvezetőjét nevezték ki, akinek a személye ellen a meleg szervezetek az alábbi közös állásfoglalást tették közzé.
A 2004-es európai parlamenti választások előtt kérdéseket intéztünk a képviselőjelöltekhez és a pártokhoz a melegek hátrányos megkülönböztetését illető kérdésekben az Európai Unió erre vonatkozó irányelvei alapján. Alább ennek az akciónak a dokumentumai olvashatók.
Lech Kaczynski jelenlegi lengyel köztársasági elnök még varsói polgármesterként 2005 májusában azzal az indoklással tagadta meg egy lengyel feminista, leszbikus, meleg, biszexuális és transszexuális szervezetek által szervezett Egyenlőségi Felvonulás engedélyezését, hogy az "szexuálisan obszcén", és "sértené a többség vallásos érzelmeit".
Az azóta eltörölt kötelező katonai szolgálattal kapcsolatos miniszteri rendeletek alkotmányellenességéről az alábbi beadványt nyújtotta be egyesületünk jogsegély-szolgálata 2001-ben az Alkotmánybíróságnak.
A Lambda Budapest Baráti Társaság 1997-ben a HIV-AIDS elleni küzdelemre felhívó, figyelemfelkeltő plakátokat függesztett ki Budapest közterein. Az alábbi tiltakozó nyilatkozatot egyesületünk a plakátokat ellenző testület határozata ellen készítette.