Szociális Segítő Szolgálat
A Háttér Társaság új Szociális Segítő Szolgálata az egyéni szociális munka módszerével nyújt segítséget LMBTQI emberek számára a munkavállalás, egészségügy, lakhatás és adminisztratív ügyek terén felmerülő gyakorlati problémáik megoldásában. A szolgáltatás során a szociális segítő és az ügyfél közösen dolgozik egy személyes cselekvési terv kidolgozásán és megvalósításán.
Milyen ügyekben tudunk segíteni?
Ha nehézséget tapasztalsz:
- munkavállalás terén (továbbtanulás-tervezés, önéletrajz, motivációs levél összeállítása, álláskeresés, jelentkezés, munkahelyi beilleszkedés)
- egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés terén (társadalombiztosítás-jogállás tisztázása, (szak)orvosok felkutatása és felkeresése, pszichiátria–, addiktológia ellátás, szakápolás)
- lakhatás terén (lakáskeresés, átmeneti lakhatás megszervezése)
- adminisztratív ügyek intézése során (segélyek igénylése, névváltoztatás, bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése, kormányablak ügyek)
Bizonytalan vagy, hogy tudunk-e segíteni?
Ebben az esetben is bátran keress minket! A Szociális Segítő Szolgálat profiljába nem tartozó ügyek esetén megpróbálunk olyan szervezeten belüli, vagy akár a szervezeten kívüli egyéb szolgáltatásokhoz továbbirányítani, amelyek segíthetnek ügyedben.
Hogyan tudod elérni a Háttér Társaság Szociális Segítő Szolgálatát?
A szolgáltatás igénybevételéhez töltsd ki az alábbi űrlapot.
A szolgáltatással kapcsolatos kérdéseid emailben teheted fel:
- a szocialissegites@hatter.hu címen;
Akinek nincs internet-hozzáférése, vagy aki számára a levélírás nehézséget okoz, felkereshet minket telefonon:
- +36-1-6333 414 (üzenetrögzítő)
A Háttér Társaság ingyenesen igénybe vehető Szociális Segítő Szolgálatát a hatályos jogszabályok, szociális ellátásban használt szakmai irányelvek és adatvédelmi szempontok szigorú alkalmazásával működtetjük. Az esetkezelési folyamat hosszabb ideig is eltarthat, és az egyéni igényekhez és a külső körülményekhez alkalmazkodva időközben változhat. A folyamat elején esetfelmérést végzünk egy személyes interjú formájában, ezt követően együttműködési megállapodást kötünk. A szociális segítés az együttműködési megállapodás megkötése után kezdődik el. A folyamat során több egyeztetésre is szükség lehet a szociális segítő, az ügyfél és adott esetben külső partnerek és szolgáltatók között. Ezek várakozási ideje befolyásolhatja a folyamat gyorsaságát. A létező szociális és munkaerőpiaci szolgáltatások keretein belül tudunk gyakorlati segítséget nyújtani, segíteni az ügyfelet az ezekhez való hatékony hozzáférésben. Pénzügyi segítséget nyújtani, új lehetőségeket saját erőforrásból biztosítani nem áll módunkban.